0 oy
Eğlence & Müzik kategorisinde { 4. Düzey } (74 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Fare duvardaki delikten 20 adım uzakta. Kedi fareden 5 sıçrayış uzakta. Kedinin bir sıçrayışında fare 3 adım atabiliyor. Kedinin bir sıçrayışı 10 fare adımı kadar. Kedi fareyi yakalayabilir mi?

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

6 Cevaplar

0 oy
{ 6. Düzey } (58 puan) tarafından
kedi 3 kere sırarsa 30 adım eder fare 9 adım kaldı 11 adım kedi 3 kere dha atlasa eder  60 adım fare 18 adım kedi bir kere daha sıcrasa tam deliğin önünde olur fare 21 adım atmıs olur kedi fareyi yakalayamaz .)
0 oy
{ 10. Düzey } (12 puan) tarafından
biz insan oglu yakalayamioz fareyi kedi mi yapcak bu isi
0 oy
{ 9. Düzey } (21 puan) tarafından
yyaa birakta fareyle kedi kendi aralarinda hall etsinler
0 oy
tarafından
şişe de bozuk para var ve de ağzında mantar var o mantar tipa gibi düşün mantar a ve şişe ye zarar vermedn nasil çıkar o para
0 oy
tarafından

Gözleriniz bağlanmış, hiçbir şey göremiyorsunuz. Önünüzdeki masada 12 madeni para var. Hangilerinin yazı hangilerinin tura olduğunu değerek anlayamıyorsunuz. Yalnız şunu biliyorsunuz ki bunların yarısı yazı, yarısı da tura durumunda. Paraları eşit sayıda tura içeren iki gruba nasıl ayırırsınız?

0 oy
tarafından

gökyüzünde bir kaz sürüsü uçmaktadır. yerde de bir topal kaz bulunmakta. gökyüzünde uçan kazlar yerdeki kaza selam vermektedir. yerdeki topal kaz ise "selam gökyüzünde uçan 100 kaz." der. gökyüzünde uçan kaz "bizim bu kadarımız, yarımız, yarımızın çeyreği, bir de seninle beraber 100 ancak oluruz."der. gökyüzünde kaç kaz vardır?

...